رنگ مو

 هر رشته مو از سه لايه هم‌‌ مرکز تشکيل شده است : کوتيکل ، کورتکس ( قشر ) و مدولا ( مغز مو )


لايه بيروني مو که کوتيکول ناميده مي‌شود ، نازک و بي‌رنگ با ساختار فلس مانند است . چنانچه این لایه های فلس مانند روی هم محکم قرار گرفته باشند مو­ها سالم هستند و چنانچه این فلس­ ها از هم باز شده باشند مو­ها آسیب دیده­ اند . کار لایه کوتیکول محافظت از لايه ضخيم‌ تر کورتکس مو است . لایه کورتکس که این لایه مسئول اغلب اتفاقات و تغییراتی که روی موها اعمال می­شود است . وقتی موها را صاف می کنیم یا حالت می­ دهیم در واقع پیوندهای موجود در کورتکس شکسته و مجددا به فرم دلخواه تشکیل می­ گردد .  این لایه حاوي رنگدانه ملانين است . ملانين رنگ موي شما را تعيين مي‌کند و رنگ واقعي موي شما بستگي به اين دارد که چه نوع ملانيني داريد . دو نوع ملانين وجود دارد : يوملانين که رنگ قهوه‌ اي يا سياه مو را ايجاد مي‌‌کند و فوملانين که رنگ قرمز را ايجاد مي‌کند . موي بلوند نتيجه وجود مقادير بسيار اندک ملانين است و سايه موي بلوند بستگي به اين دارد که کدام يک از دو نوع ملانين را داشته باشيد . مدولا که دروني‌ترين لايه مو می باشد و نور را بازتاب مي‌دهد و در مو رنگ متفاوتي را ايجاد مي‌کند . براي همين است که رنگ مو در نور آفتاب و سايه متفاوت به نظر می رسد . مولکول های رنگ­ در رنگ مو با سایز درشت­ تر روی محور موها رسوب کرده پیوندهای موقتی با لایه کوتیکول برقرار کرده به طور موقتی سبب تغییر رنگ موها می­ شوند . رنگ موهای نیمه دائمی دارای مولکول­های ریز تری هستند که قادر به نفوذ در لایه کورتکس و باقیماندن در آن­جا هستند اما به همان سادگی نیز ضمن شستشوهای پی در پی از لایه کورتکس خارج می شوند . در رنگ­های دائمی ، مولکول­های کوچک داخل لایه کورتکس نفوذ کرده سپس تحت اکسایش تبدیل به مولکول­های درشت­تری می گردند که دیگر به­ راحتی قادر به خروج از لایه کورتکس نمی  باشند .


رنگ موی مرغوب باید 6 ویژگی داشته باشد : ایجاد شفافیت و درخشندگی ، قابلیت پوشانندگی كامل ، پایداری رنگ ، سازگاری با پوست موی سر ، ایجاد رنگ طبیعی و نرمی در مو . همچنین در مقابل رنگ موی نامرغوب معمولا باعث كدورت مو می‌شود ، آنرا خشك می‌كند و تمام سطح مو را نمی‌ پوشاند .
رنگ موی کریستال با بهره گیری از بهترین مواد اولیه و همچنین فرمولاسیون و روش تولید تمامی ویژگی های یک رنگ موی مرغوب را دارا می باشد . رنگ موی کریستال با دارا بودن موادی همچون ویتامین C که بعنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و رادیکال­ های آزاد را از بین می برد ، موجب استحکام غشای سلولی می شود . همچنین وجود سترومونیوم کلراید در آن باعث می گردد که پس از عملیات رنگ کردن مو و شستشو نرمی و لطافت کاهش یافته بدلیل تأثیر مواد شیمیایی به موهای رنگ شده بازگردانده شود .

 

کرم اکسیدان :

کرم اکسیدان کریستال ترکیبی ایده آل جهت استفاده در عمل رنگ کردن ، دکلره کردن و تهیه انواع رنگ مو می باشد . فاکتورهای تثبیت کننده موجود در این محصول باعث پایداری درصد اکسیدان طی مدت زمان طولانی می گردد . این محصول با داشتن ویسکوزیته مناسب موجب ترکیب حجم مناسبی از رنگ مو می گردد . همچنین با وجود نرم کننده هایی از قبیل سترومونیوم کلراید و ستیل الکل موجب حفظ نرمی و حالت پذیری مو در طی فرآیند رنگ کردن مو می گردد . این مواد از آسیب رساندن مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و همچنین آب اکسیژنه به بافت مو جلوگیری کرده و ضمن ترکیب عالی با کرم رنگ مو موجب حفظ نرمی و شادابی و ثبات رنگ در موها می گردد . این محصول در سه نوع ۶ و ۹ و ۱۲ درصد و در حجم های 100 و 1000 میلی لیتری به بازار عرضه شده است  .

آدرس شرکت

شهرک صنعتی اشتهارد ، بلوار ابوریحان ، بلوار حسابی غربی ، بعد از بلوار فردوسی ، خیابان نرگس 2 ، خیابان نسترن2 ، قطعه 3776 و 3787
کدپستی : 3188116165
تلفن : 83-37775676-026
فکس : 37775684
ایمیل : p_kianian@yahoo.com

2014 Powerd by websazi.pneg.ir

top